Balkonowy kompostownik

kompostonik balkonowy w mieścieKompostownik na balkonie? Marzenie niejednego miejskiego ogrodnika. Właściwie czemu nie? Oczywiście skrojony na miejskie warunki – mały, nieprzeszkadzający sąsiadom i w dodatku łady.

„Wormery” to połączenie kompostowni(cz)ka i skrzynki na rośliny. 4 moduły –  na dole jest pojemnik z kranikiem do spuszczania gotowego nawozu. Nad nim jest rozkładający się kompost, skrzyneczka z resztkami roślinnymi  do których dodajemy preparat z mikroorganizmami, aby przyśpieszyć rozkład. I zwieńczenie zielonym dachem – posadzonymi roślinami, które oczywiście możemy nawieźć własnym gotowym kompostem. Wszystko wykonane jest z litego drewna i wyłożone blachą ze stali nierdzewnej.  W miarę potrzeby można zwiększyć liczbę modułów.

kompostownik w mieście,w mieszkaniu,na balkonie
Kompostowanie to przywilej posiadaczy domów z ogrodem. Dla miejskiego posiadacza balkonowego ogródka z wielu względów nie do osiągnięcia.

kompostownik i skrzynka na rośliny
„Wormery” trudno nazwać  kompostownikiem w pełnym wymiarze jako założenia spełniającego swoją rolę, skrojoną na nasze konsumpcyjne możliwości. Raczej jako dodatek, ładny pomysł do naszego często monotonnego miejskiego życia ogrodniczego.

Zdjęcia: www.abgc.ie/design/wormery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.