Biurko w dżungli czyli zieleń w pracy

Crystal Forest zielone biuro Rośliny są integralną częścią naszego życia. Potrzebujemy ich w domu, wokół domu, na balkonie, ulicy i pracy. Kwiatek  na biurku lub parapecie to często cała zieleń jaką otaczamy się w miejscu pracy. A nie każdy może być ogrodnikiem i pracować wśród zieleni. Są przykłady naprawdę zielonych biur, gdzie można poczuć się jak w dżungli.

Crystal Forest to koncepcja, która powstała na potrzeby stworzenia biura – miejsca do pracy, w opuszczonym budynku stoczni w Amsterdamie. Przekształcanie czy remont takiego budynku na potrzeby biurowe – stworzenie pomieszczeń biurowych, było niemożliwe ze względu na duże koszty.

biuro w budynku pofabrycznym
Wygląda jak szklarnia postawiona w środku hali, wypełniona mnóstwem roślin z dodatkiem biurek, foteli, kanap i stołów.

Crystal Forest zielone biuro

Jest to system modułowy, który łatwo postawić i łatwo zdemontować. Nadaje się do ponownego użycia. Można zatem przenieść w inne miejsce i zbudować w innym układzie dostosowując się do danego terenu czy potrzeb.  Aby zwiększyć powierzchnię biura można postawić antresolę.

zielone biuro z roślinami,rośliny w biurze

System jest w pełni samowystarczalny – z systemami ogrzewania, wentylacji i nawadniania roślin wodą opadową. Praca w takim otoczeniu to czysta przyjemność i to dosłownie.

biuro z mnóstwem roślinZdjęcia: www.except.nl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.