Brick Biotope – z myślą o wróblach

Brick-Biotope-dla wróbliBrick Biotope to po prostu dobrze wkomponowana cegła w betonowe okoliczności przyrody. Element, który zmienia wiele przede wszystkim dla wróbli.

Pomysł wziął się z chęci pomocy zanikającej populacji wróbli w miastach, które budują gniazda w załomach murów, szczelinach budynków. Bricks Biotope zbudowane są z naturalnych materiałów, jest ich kilka rodzajów, które można łączyć, wpasować w elewację lub ogrodzenie.

Szczeliny mogą gromadzić wodę, nasiona roślin oraz być miejscem na gniazdo. Brick Biotope jest pomysłem holenderskich dizajnerów z Fabrikaatu.

dla wróbli elewacjacegły dla wróbli

budka-lęgowaProstszym i tańszym pomysłem  jest zbudowanie (ewentualnie zakupienie) budki lęgowej dla wróbli (wymiary: dno 13 x 13 cm, głębokość 20 cm, średnica otworu 4 cm). Budkę umieszczamy na budynku, z dala od okiem – aby nie płoszyć ptaków. Ważne są także miejsca schronienia gęste i wysokie krzewy, żywopłoty ( oddalone od ścieżek i miejsc rekreacyjnych), gdzie wróble będą mogły ukryć się przed drapieżnikami czy spędzić noc.

Zdjęcia: extra.wdka.nl/fabrikaat/, www.jestemnaptak.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.