Kolej-ny pomysł na ogród w mieście

miejska_farma_ogródCo można robić na dworcu kolejowym? Kupić bilety, coś do picia, jedzenia. Po prostu czekać na przyjazd pociągu. A gdyby tak móc czas oczekiwania spędzić w ogrodzie – grzebiąc w ziemi, sadząc i podlewając rośliny. W ogrodzie na dachu dworca.

Wstajesz rano do pracy. Idziesz na dworzec. Jesteś za wcześnie, zostało ci jeszcze trochę do przyjazdu twojego pociągu. Idziesz do ogrodu – na dach dworca. Zrelaksować się wśród kolorowych rabat, pachnących roślin. Usiąść na ławce, położyć się i zapomnieć o wszystkim. Jedyne o czym myślisz to, że jak będziesz tu po pracy to zajdziesz i wynajmiesz sobie kawałek działki – własnego poletka. Możliwe!? Takie rzeczy  tylko w Japonii.

Soradofarm_ogród
Soradofarm to pomysł na zagospodarowanie dachów dworców kolejowych na linii kolejowej w Tokio. Stworzenie ogrodów, małych farm dla pasażerów aby mogli spędzić czas wśród zieleni, biernie lub czynnie uczestnicząc we wszelakich zajęciach ogrodniczych.

Soradofarm
Można zostać miejskim działkowcem wynajmując niewielki kawałek ogródka plus niezbędny sprzęt ogrodniczy. Można uzyskać fachową pomoc w uprawie roślin, a także pomoc w pielęgnacji swojego poletka.

ogród_dworzec
To miejsce dla tych co widzą co w trawie piszczy i tych co chcieli by nauczyć się ogrodnictwa. Doskonały pomysł dla całych rodzin na spędzenie wolnego czasu, pokazanie dzieciom skąd się biorą warzywa i owoce, co w miejskich okolicznościach przyrody nie jest takie oczywiste. Można po prostu mieć kawałek swojego ogródka.

Jak widać miejsce na ogród w centrum zawsze się znajdzie przy odrobinie chęci i współdziałania. Pomysł godny podziwu i naśladowania.

Zdjęcia: www.soradofarm.com

One thought on “Kolej-ny pomysł na ogród w mieście

  1. Genialne. Chociaż ja zapewne (gdybym była inicjatorką) miałabym ludzi do pracy przy ogrodzie, żeby nie każdy tam „plewił”. Jednak uważam, że jak na Dworce kolejowe – super, genialna sprawa. Po prostu świetne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.