Kwiaciarnia pełna dzikich i lokalnych kwiatów

ekologiczna-kwiaciarniaWiadomo, że najładniejsze kwiaty można znaleźć na łące. Zamiast do kwiaciarni lepiej wybrać się na zbieranie kwiatków, choć w mieście łatwo nie będzie. To może do kwiaciarni z dzikimi, lokalnymi kwiatami.

Produkcja kwiatów ciętych i doniczkowych to potężne fabryki pełne chemii – nawozów i środków ochrony roślin. Raczej nie spotkamy w kwiaciarni kwiatów z upraw ekologicznych, bo takie nie istnieją, po prostu nie opłacałoby się a może nawet nie możliwe by było produkowanie takich. Nawet w ogrodzie chcąc mieć piękne kwiaty posiłkujemy się chemią, która jest łatwo dostępna, łatwa do zastosowania i jest tania. Ale czy w kwiaciarni muszą być pęczki róż, tulipanów, frezji, anturium i storczyków. A gdyby tak asortyment uzależnić od lokalnych warunków i zmieniających się pór roku. Gdyby wrócić do źródeł.

W Sztokholmie jest kwiaciarnia LANDET JÄRNA, w której są tylko i wyłącznie kwiaty pochodzące z lokalnych upraw, bez chemii i zbierane z podmiejskich obrzeży. Kwiaty, ale także gałązki drzew, sadzonki krzewinek, owoce oraz wiele suszonych liści i bukietów. Wszystko wyeksponowane i podane w szklanych wazonach, fiolkach, menzurach, suche kwiaty podwieszone pod sufitem. Trochę natury – łąki, lasu dla mieszczucha.

kwiaciarnia z dzikimi roślinamikwiaciarnia z dzikimi i polnymi kwiatami

Zdjęcia: www.facebook.com/landetjarna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.