Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik

OLYMPUS DIGITAL CAMERANareszcie można wejść na dach Centrum Nauki Kopernik. Pospacerować po ścieżkach wijących się między roślinami i kraterami. Jest na co popatrzeć na dachu i z dachu.

Nie ma tu bujnej roślinności takiej jak choćby w sąsiadującym ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. To zupełnie inne założenie, inny zielony dach. Ma przypominać nadrzeczny krajobraz ulegający erozji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ścieżki to strumienie żłobiące glebę, dzielą przestrzeń na nieregularne podniesione rabaty obsadzone roślinami.

ogród na dachu centrum nauki kopernik

Zobaczymy tu gatunki roślin odporne na trudne warunki – na dachu łatwo nie jest. Macierzanka, wrzosy, lebiodka, rozchodniki, kosodrzewina, berberys, jałowce płożące, pięciorniki, kostrzewy – radzą sobie doskonale na dachu.

rosliny na dachu ogrodu

Można przysiąść, odpocząć, popatrzeć, a jest na co  na samym dachu jak i na widoki z dachu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z jednej strony Wisła, z drugiej centrum Warszawy z PKiN i starówką oraz rzut na ogród BUW-u. Choć w pełni lata kiedy jest gorąco może być naprawdę ekstremalnie – schronienia w cieniu nie uświadczymy, chyba że w cieniu wulkanu.

widok na bibliotekę uniwersytetu warszawskiego

Jest bezpiecznie i nie ma obaw, że dzieci coś sobie złego zrobią. Choć trzeba uważać, bo kamyki ze ścieżki kuszą! Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik dołącza do obowiązkowych punktów ogrodowych atrakcji stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.