Ogród na płocie – wertykalne inspiracje

ogród wertykalny w palecieBalkon zastawiony doniczkami, brakuje miejsca choć chciałby się jeszcze coś posadzić. W ogródku jest więcej możliwości przestrzennych, ale i tak miejsca na rośliny nigdy za wiele. Warto zatem wykorzystać wszystko co się da i na czym się da.

Aby zbytnio się nie wykosztować na gotowce: specjalne wertykalne panele, kieszenie – korzystajmy z tego co mamy, z własnej twórczości i inspiracji, których nie brakuje.


opony recykling ogród na płocie inspiracje wertykalne

Łatwo zrobić samemu kieszenie z różnego rodzaju toreb plastikowych i materiałowych, zawiesić na płocie czy barierce balkonowej.


puszki recykling rośliny ogród na płocie inspiracje wertykalne

Nie jest problemem powycinać dziury w plastikowych butelkach czy powiesić metalowe puszki uprzednio je malując lub ozdabiając w inny pomysłowy sposób.  Mogą to być powieszone po prostu doniczki, drewniane palety, opony, stare kalosze, plastikowe rury, rynny czy foliowe torby.


wertykalny ogród recykling ogród na płocie inspiracje wertykalne

Co sadzić? Trzeba wziąć po uwagę wymagania danej rośliny. W miejscu mocno nasłonecznionym, w ograniczonej przestrzeni niech to będą sukulenty np. w palecie.


ogród wertykalny z palety ogród na płocie inspiracje wertykalne

Tam gdzie jest więcej miejsca, nie ma problemu z podlewaniem nawet wertykalny warzywnik. Czy wygląda ładniej niż gotowa wertykalna konstrukcja? Wszystko kwestią gustu, wykonania i podejścia do tematu. Trochę prostych wertykalnych inspiracji – na ścianę, barierkę, płot:

wertykalny ogród recyklingkalosze na płocie z roślinamikieszenie z roślinami na płociekieszenie na płocie z roślinamioopony recykling kawiatypuszki recykling rośliny na płocie ogród inspiracjeogród wertykalny w paleciewertykalny ogród na płociewertkalny ogród z butelekrośliny w butelakch recykling na płocie

Zdjęcia: zoneonesustainableliving.wordpress.com, theselfsufficientliving.com, lushe.com.au, mixgreen.tumblr.com

One thought on “Ogród na płocie – wertykalne inspiracje

  1. Od ok 2 h przeglądam oferty ogrodów wertykalnych, zastanawiając się, że to taki wydatek i jak się za to zabrać a tu zrozumiałam, że warto zacząć od czegokolwiek, nawet od starych kaloszy czy własnoręcznie zrobć kieszonki, szkoda tylko , że nie da się w mieszkaniu tak kreatywnie bo jednak woda musi mieć ujście i czeka nas wilgoć, ale za kilka miesięcy, jak minie zima mam cały taras do obsadzenia
    Pozdrawiam
    Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.