Rozkładany las na Time Square

Las na Time Square – trudno sobie wyobrazić bardziej szalony pomysł na zmianę otocznia w centrum miasta. Las nie wyrośnie, ale zostanie rozłożony.

Las na Time Square  miałby być tymczasowy, rozkładany i składany, mobilny. Drzewa, krzewy, kwiaty, mchy i paprocie, także ptaki i owady miałyby być zapakowane na ciężarówki i przywiezione na Manhattan. Po czasie zdemontowane. Lasu na Time Square nie da się posadzić, bo centrum miasta rządzi się innymi prawami, choćby z powodu rozbudowanej infrastruktury pod placem. Będzie więc wcześniej posadzony w donicach i przywieziony na miejsce.

Od pomysłu przez zebranie pieniędzy i przychylności władz, do realizacji, droga długa, ale nie znaczy że niemożliwa. Z takiego założenia wyszła Marielle Anzelone – ekolożka i miejska aktywistka.  Wpadła na pomysł, zebrała pieniądze na portalu crowdfundingowym (ponad 40 000$), zdobyła  przychylność władz, a więc można wierzyć, że się uda. Celem pomysły jest pokazanie mieszkańcom przyrody, która jest ważną częścią życia, a także częścią Nowego Jorku. Otaczające miasto dzikie lasy, bagna i łąki to spora część metropolii, o której mieszkańcy często nie wiedzą i nie doceniają. Nie da się każdego mieszkańca zabrać do lasu, więc las trzeba przyprowadzić do miasta, choćby na chwilę.  Nauka przyrody na żywo dla wszystkich – w lesie w centrum miasta.

las-time-square-projekt
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem niebawem las na Time Square wyrośnie tymczasowo na 3 tygodnie. Potem poszczególne elementy zostaną rozdane miejskim placówką – do parków, szkół etc.

Zdjecia: popupforest.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.