Drzymały 27 – zielony budynek w Poznaniu

Także w Polsce powstają zielone budynki, bo tak można powiedzieć o inwestycji mieszkaniowej, która niebawem powstanie w Poznaniu. Elewacje budynku zostaną obsadzone blisko sześcioma tysiącami roślin.

Sześciokondygnacyjny budynek, z piętnastoma mieszkaniami i sześcioma tysiącami roślin na balkonach i tarasach powstanie w Poznaniu, na Sołaczu, tuż przy Parku Wodziczki (Drzymały 27).

drzymały 27,Poznań,budynek zielony,ultra architects

Dokładnie cytując projektantów z Ultra Architects: „W podłogach balkonów, są wbudowane donice o głębokości 60cm, z systemem nawadniania. W nich posadzone zostanie blisko 6000 tysięcy odpowiednio dobranych traw, krzewów, i miniaturowych drzew (…) donice nie są balustradami, ale elementami wpuszczonymi w tarasy (ich górne krawędzie licują się z deskami tarasów i balkonów). Oczywiście wszystkie są ocieplone, i nawadniane.”Co ważne dobór gatunkowy opiera się na  rodzimych i sprawdzonych gatunkach, z uwzględnieniem gatunków przyjaznych np. ptakom. Z wymienionej ilości 6000 sztuk, około 10% to krzewy które stanowią strukturę nasadzeń. Pozostałe rośliny to byliny, odpowiedzialne za wypełnienie o gwarantujące sezonową zmienność.


W przyszłości zielenią będzie zajmowała się profesjonalna firma doświadczona w podobnych realizacjach.


Budynek ma być gotowy w 2019 roku.

Źródło: ultra-architects.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.