Fleet Farming – zamień trawnik na ogród warzywny

Organizacja Fleet Farming zamienia bezproduktywne trawniki w ogrody warzywne, bo lokalna produkcja żywności to korzyści dla wszystkich, bo jak się wydaje posiadanie trawnika na Florydzie, gdzie organizacja działa, to absurdalny pomysł.

Głównym celem organizacji Fleet Farming jest zwrócenie uwagi na korzyści jakie wynikają z produkcji własnej, lokalnej żywności. Uświadomienie, że można jeść inaczej, kupować lepiej, dzielić się, pomóc sobie, innym i środowisku.

fleet farming ogród warzywny zamiast trawnika

Każdy kto posiada trawnik może go przekazać organizacji, która przerobi go na ogród pełen warzyw i owoców. Wiąże się to z podpisaniem dwuletniej umowy i przekazaniem 500$ na pokrycie kosztów.

fleetfarming

Wtedy wolontariusze Fleet Farming przystępują do dzieła – sadzenia, pielęgnacji, zbierania plonów. Część plonów zostaje u właściciela, reszta trafia na lokalny targ. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazywane są na pokrycie działalności programu.

ogród-warzywny-zamiast -trawnika

Jak na ekologiczną organizację przystało głównym środkiem transportu jest rower.

fleet-farming-warzywa-nie-trawnik

Akcja zamieniania trawników w ogrody warzywne cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Orlando na Florydzie. Fleet Farming ma ambitny plan wyruszenia na podbój trawników w innych miastach USA i za granicą.

Zdjęcia: fleetfarming.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.