Green Urban Lunch Box – zielony autobus szkolny

Green Urban Lunch Box to szkolny autobus, który wozi grządki i donice pełne warzyw, ziół i owoców. Autobus prowadzony przez miejskich ogrodników z misją edukacyjną.

Pomysł powstał z chęci posiadania własnego ogródka, w którym można by uprawiać świeże warzywa. W miejskich warunkach nie jest to jednak prosta sprawa.

green-urban-lunch-box-bus

Ale dla chcącego nic trudnego. Skoro brakuje działki, miejsca, to dlaczego nie zaadaptować wnętrze autobusu na ogródek, szklarnię, i siać, sadzić, podlewać, pielęgnować, zbierać, zrywać i jeść. A przede wszystkim pokazywać, motywować, edukować, zachęcać do samodzielnej uprawy i zdrowego odżywiania.

zielony autobus grenn urban lunch box ogródek w środku autobusu

Jak mówią sami pomysłodawcy Green Urban Lunch Boxwiemy, że autobus nie jest najbardziej logicznym miejscem na ogród uprawny. Jednak w obecnym systemie żywnościowym nie wiele jest logiki. Produkcja żywności i transportowanie po całym kraju (świecie), żywność, która jest bez smaku etc.

 

Autobus jako mobilny ogród to narzędzie edukacyjne do nauczania głównie dzieci w Salt Lake City. Lekcje ogrodnictwa na żywo cieszą się dużą popularnością.

zielony-autobus-uprawa-ogród-dzieci

Poza tym ogrodnicy z zielonego autobusu prowadzą szkolenia i warsztaty w temacie miejskiego ogrodnictwa, rolnictwa i hodowli zwierząt.

 zielony-autobus-edukacja-ogród

Zdjęcia: thegreenurbanlunchbox.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.