Las na wodzie w Rotterdamie czyli zieleń wypływa na szerokie wody

W Rotterdamie powstanie las na wodzie. 20 drzew będzie unosić się na powierzchni wody w specjalnych donicach.

Inspiracją do stworzenia pływającego lasu w Rotterdamie była artystyczny koncept, którego twórcą był Jorg Bakker. Jego praca “In Search Of Habitus” to zbiornik wypełniony wodą na powierzchni której unoszą się miniaturowe drzewa posadzone w donicach-bojach.

las na wodzie w Rotterdamie pływające drzewa w bojach

Pomysł wyszedł z galerii i przy pełnym wsparciu i zaangażowaniu miasta i lokalnych działaczy, stanie się rzeczywistością. Całość przedsięwzięcia poprzedzono próbami, bo warunki i założenia są ekstremalne. Jeśli chodzi o gatunek drzew to najwytrwalszym w tych warunkach okazał się wiąz holenderski.

las na wodzie w rotterdamie dzrewa na wodzie

Drzewa będą pływały w donicach, które wcześniej były bojami unoszącymi się na wodach Morza Północnego. Drzewa, które będą unosiły się na wodzie w rotterdamskim porcie będą przesadzone z miejskich remontowanych ulic i terenów inwestycyjnych.  Pełny recykling, harmonia i zrównoważony rozwój.  Zwodowanie drzew zaplanowano na 16 marca 2016 r.

pływające drzewa las w rotterdamie na wodzie

Zdjęcia: boredpanda.com

One thought on “Las na wodzie w Rotterdamie czyli zieleń wypływa na szerokie wody

  1. W Łasku w woj. łódzkim robi się lepiej – bo drzewa się wycina aby było cieplej od betonu, asfaltu ulicznego itd. Korzyść dla mieszkańców jest oczywista! nie muszą nigdzie wyjeżdżać bo od ich wyobrażni zależy jak się poczują np.Wyspy kanaryjskie,Kreta,Egipt….Mamy to ZA DARMO I Z TZW.UNIJNYCH DOTACJI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.