Ogród podwieszany do mieszkania

mobile suburbia pomysł na ogórd w mieścieMobile suburbia to pomysł spełniający pragnienia mieszczuchów o kawałku ogródka. Nieco futurystyczny projekt, ale jak najbardziej realny.

Masz mieszkanie w centrum i marzysz o ogrodzie? Co jeśli cię nie stać na kupno działki pod miastem, nie chcesz dojeżdżać dwie godziny do pracy albo chciałbyś mieć i mieszkanie w centrum i ogród?

mobilny ogórd w mieście

Mobile suburbia – mobilny ogród z przedmieścia czyli przedmieścia w centrum. To tylko substytut przedmieścia – ogrodu, ale w betonowej dżungli dla posiadacza kilkudziesięciu metrów kw. mieszkania, to realny, prywatny kawałek zieleni.

przedmieścia w centrum,mobilny ogródOgródek można podczepić do każdej elewacji. Podjeżdża podnośnik i na specjalnych linach, kotwach mocuje platformę. Mamy więc coś na kształt większego balkonu – miejsca na trochę roślin, możliwość postawienia mebli czy grilla. Zamysł jest taki aby mobilny ogród móc wynajmować w zależności od potrzeby np. na sezon albo na przyjęcie.

mobile suburbia pomysł na ogórd w mieście

Mobile suburbia powstał z myślą o Nowym Jorku. I choć jest to tylko projekt, pomysł zrodzony w głowie architekta (Aaron Berman), kto wie czy za czas jakiś nie zobaczymy na ścianach budynków naszych miast, podwieszonych ogródków?

Zdjęcia: www.aaron-berman.com

One thought on “Ogród podwieszany do mieszkania

  1. Nie wiem czy odważyłabym się spędzić choć 2 minuty a tym osobliwym balkonie. Na wysokości 20 piętra na pewno nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.