Ryżowe poletko na dachu

Co robić w mieście jak całe życie było się rolnikiem? Jak uprawiać rośliny skoro nie ma gdzie? Mieć kawałek ziemi, niewielkie poletko na własny użytek? Jeśli masz dach nad głową nie ma problemu.

Jak miliony jego rodaków tak i on przeniósł się ze wsi do miasta. Jak większości brakowało mu kontaktu z naturą, pracy na polu, uprawy roślin. Zamieszkał w czteropiętrowym bloku w mieście Shaoxing. Miał więc dach nad głową i zrobił na nim kawałek tego co miał na wsi.

 farma-miejska

Dokładnie 120 m kwadratowych poletka na dachu, gdzie uprawia  ryż, warzywa i owoce. Oczywiście dach wcześniej odpowiednio dostosował. Miejski rolnik Peng Qiugen Chwali sobie obfitość zbiorów i samą pracę na ‚podniebnej ryżowej farmie’. Ocenia, że są o 30% większe od tych uprawianych tradycyjnie na polu. Kompaktowy charakter farmy na dachu powoduje, że straty wody są mniejsze. Jest lepsze nasłonecznienie i mniej szkodników. Większość plonów z farmy na dachu wykorzystuje na własny użytek, ewentualnie dzieli się z przyjaciółmi, część jak arbuzy sprzedaje.

farma na dachu roof farm

Zdjęcia: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.